فضای کار اشتراکی لندیما تا اطلاع ثانوی ثبت نام جدید نخواهد داشت بزودی برمیگردیم!

فضای کار اشتراکی چیست؟

فضای کار اشتراکی (coworking space) همانطور که اسمش برمی‌آید از سه کلمۀ “فضای + کار + اشتراکی” ترکیب شده است.
اگر تابه‌حال علاقمند یا پیگیر تازه‌های دنیای پرشتاب کسب‌وکار و استارتاپ‌ها در ایران بوده‌اید، احتمالاً اصطلاح “فضای کار اشتراکی” به گوش‌تان خورده است. فضای کار اشتراکی نماینده و نمونۀ اشتراکی و کوچک شدۀ دفترکار شخصی خودتان است که در آینده‌ای نزدیک خواهید داشت.

مزایای استقرار در فضای کاری مشترک چیست؟

فضای کار اشتراکی، فضایی مشترک و شبیه‌سازی شدۀ دفترکار است که کار کردن شما را در کنار سایر افراد فعال و پویا تسهیل می‌کند. فضایی که این امکان را به شما و هم‌تیمی‌هایتان می‌دهد که در محیط کاری منعطف و اشتراکی، ایده‌هایتان را بدون ملاحظات و چارچوب‌های خشک و معمول رشد دهید؛ روز و ساعت کاریتان را خودتان مشخص کنید و هر زمان که احساس کردید کار پیش نمی‌رود، از قهوۀ تازه دَم برای شارژ شدن باتری مغزتان استفاده کنید.
محدود کردن خودتان و کسب‌وکار تازه جوانه زده‌تان در خانه یا کافه‌ها، مثل نصب پرده جلوی پنجره و جلوگیری از تابش نور است و پیشرفت شما را کُند می‌کند.

چه افرادی در فضای کاری مشترک در حال فعالیت هستند؟

یکی دیگر از امتیازهای کار کردن در فضای کار اشتراکی، آشنا شدن با متخصصان سایر حوزه‌ها یا حتی امکان همکاری با آن‌هاست. شاید شما برای گسترش و پیشرفت کار خود به یک “برنامه‌نویس” یا “گرافیست” حرفه‌ای احتیاج داشته باشید که از قضا پشت میز کناری شما نشسته است. کافی‌ست زمان استراحتش در اتاق بازی، پشت میز فوتبال دستی هم‌تیمی‌اش شوید. تبریک می‌گویم! شما همین الان شبکه سازی را شروع کردید!

چگونه فضای کاری مشترک به ما کمک می‌کند؟

برگزاری کارگاه‌ها و رویدادهای مورد نیاز برای پیشروی در این راه، برتری دیگری‌ست که حتی با پرداخت اجاره بهای گزاف در بهترین نقطۀ شهر برای یک دفترکار، نخواهید داشت. انتخاب فضای کار اشتراکی، استرس پرداخت اجاره بهای سنگین هر ماه دفترکار را برای شما حذف می‌کند. فضای کار اشتراکی به شما کمک می‌کند بدون دغدغۀ مالی و در آرامش مختصِ فضای کاری، فقط و فقط بر روی پروژۀ خود تمرکز کنید.

آیا فقط تیم‌ها می‌توانند از فضای کاری مشترک استفاده کنند؟

امتیاز استفاده از فضای کار اشتراکی فقط برای تیم­‌های کسب­‌وکار و استارتاپ­‌ها نیست؛ فریلنسرها یا حتی کسانی که به صورت مداوم در حال سفر کردن هستند، علاوه بر اینکه که زندگی‌شان داخل کولۀ روی دوششان است، می­‌توانند محل کار خود را در هر شهر دنیا برپا کنند. کار کردن در فضای کار اشتراکی یعنی فرصت جابه­‌جایی و منتقل کردن دفتر کار خود با امکانات ثابت، در هر زمان و به هر شهری که سفر کردید.